Sponzorské aktivity společnosti Envirox

Taneční studio Rapido Rajhrad

ENVIROX s.r.o. je hrdým sponzorem Tanečního studia Rapido Rajhrad, které se v září zúčastnilo IV. mistrovství světa v mažoretkovém sportu konaném v chorvatském Zagrebu.  Ve čtyřech kategoriích, kterých se zúčastnily, získaly 1 bronzovou medaili a 3 medaile zlaté!

Sbor dobrovolných hasičů Bystřice nad Pernštejnem

Oddíl žen ze sboru dobrovolných hasičů Bystřice nad Pernštejnem, jehož jsme dlouholetými sponzory, se zúčastnil adrenalinového překážkového běhu URBAN CHALENGE pořádaného 3. září 2022 v Ostravě.

Stolní Tenis Bystřice nad Pernštejnem

Firma ENVIROX s.r.o. formou finančního příspěvku pomáhá sportovním talentům v oddílu stolního tenisu v Bystřici nad Pernštejnem.

Finanční úřad pod vodou

Bystřice nad Pernštejnem/ Když se vrátili finanční úředníci po deštivém víkendu zpět do práce, nestačili se divit. Celá podlaha suterénu budovy se nacházela pod vodou. Jak zjistila přivolaná firma specializující se na opravu a čištění kanalizací ENVIROX, došlo k průsaku vody z porušené dešťové kanalizace. Městská kanalizace vedoucí pod finančním úřadem měla netěsné spoje a praskliny, které umožnily vodě natéct až do sklepních prostor.

Největším „oříškem“ však nebylo odhalení příčiny zatopení, ale jeho odstranění. Poškozená kanalizace totiž vedla až pod nově zrekonstruované náměstí a opravy by znamenaly jeho poškození výkopovými pracemi. Přivolaná firma navrhla použití bezvýkopové technologie opravy potrubí a to formou injektáže, kdy se pomocí speciálně injektované polyuretanové pryskyřice praskliny a spoje utěsní.

Tato technologie navíc umožnila daný úsek opravit pouze přes jedinou přístupovou šachtu. Ta se nacházela na vnitřním dvoře objektu a tak odpadla i případná složitost odstávky. Nebylo nutné omezit provoz na úřadě ani v budovách na náměstí. Struktura náměstí zůstala nedotčená. Použití této technologie bylo tedy rychlým a šetrným řešením celé situace.

Sací bagr – opravdu výkonný vysavač

Projel kolem vás někdy po silnici podivně vypadající náklaďák vybavený velkou hadicí? Mohl to být sací bagr. A víte, co takové vozítko všechno dokáže? Budete se divit.

Umí nasávat suché i tekuté materiály. Jeho „potravou“ je zemina, písek, štěrk, suť, voda nebo bahno. Pokládá kanalizační potrubí a pomáhá při výměně armatur. Vyčistí i ty nejtvrdší usazeniny v kanalizaci a podílí se na přípravě pokládky potrubních vedení. Je to takový všestranný vysavač, který se dokáže dostat i na těžko přístupná místa.

A jak takový sací bagr zlikviduje například usazeninu v kanalizaci?

  • odsávaný materiál rozrušuje silným proudem vzduchu
  • poté jej nasává hlavicí rychlostí 9000 m³/hod. do úložného prostoru
  • nasátý materiál následně vyklápí ze sběrné nádoby do přistavené velkoobjemové cisterny (12,5 m³)

A jedna zajímavost o sacím bagru na závěr. Kdyby se v úklidu tohoto velkého nepořádku chtěl se sacím bagrem utkat člověk, prohrál by na celé čáře. Bagr totiž za stejný čas dokáže přemístit až dvanáctinásobek materiálu proti ruční práci.