Finanční úřad pod vodou

Bystřice nad Pernštejnem/ Když se vrátili finanční úředníci po deštivém víkendu zpět do práce, nestačili se divit. Celá podlaha suterénu budovy se nacházela pod vodou. Jak zjistila přivolaná firma specializující se na opravu a čištění kanalizací ENVIROX, došlo k průsaku vody z porušené dešťové kanalizace. Městská kanalizace vedoucí pod finančním úřadem měla netěsné spoje a praskliny, které umožnily vodě natéct až do sklepních prostor.

Největším „oříškem“ však nebylo odhalení příčiny zatopení, ale jeho odstranění. Poškozená kanalizace totiž vedla až pod nově zrekonstruované náměstí a opravy by znamenaly jeho poškození výkopovými pracemi. Přivolaná firma navrhla použití bezvýkopové technologie opravy potrubí a to formou injektáže, kdy se pomocí speciálně injektované polyuretanové pryskyřice praskliny a spoje utěsní.

Tato technologie navíc umožnila daný úsek opravit pouze přes jedinou přístupovou šachtu. Ta se nacházela na vnitřním dvoře objektu a tak odpadla i případná složitost odstávky. Nebylo nutné omezit provoz na úřadě ani v budovách na náměstí. Struktura náměstí zůstala nedotčená. Použití této technologie bylo tedy rychlým a šetrným řešením celé situace.Napsat komentář